FAQ

Nebojte se zeptat

Časté dotazy

Q: Jste převážně airsoftová skupina nebo reenactoři?

A: Od obojího máme část. Snažíme se v co nejreálnější formě představovat skutečnou americkou armádu, její vybavení, výstroj a uniformy, organizační strukturu i doktrínu. Tím, spadáme do oblasti reenactmentu. Většina našich zbraní jsou však airsoftové repliky, které využíváme v rámci airsoftových bitev, takže samozřejmě realizujeme také airsoftové akce. Pokud bychom se chtěli vyloženě zaškatulkovat, pak by nám asi nejlépe sedla krabička „military airsoft“.

 

Q: Co nosíte za uniformy a vybavení a kde se dá sehnat?

A: Standardem je maskovací vzor OCP/OEFCP, tedy uniformy vzoru multicam, respektive scorpion. Základem vybavení pak je vesta IOTV, přilba MICH a vybavení dle potřeby jednotlivce. Vybavení i uniformy kupujeme ve spřátelených army shopech, případně máme své dodavatele.

 

Q: Jaké používáte zbraně?

A: V naprosté většině případů máme airsoftové repliky karabiny M4, případně další typy zbraní jako je M249 nebo M240b dle zařazení a preferencí jednotlivce. Jako osobní zbraň standardně používáme airsoftovou repliku pistole Beretta M92f, respektive její vojenskou verzi M9. Někteří naši členové jsou držiteli zbrojního průkazu, takže máme možnost realizace skutečných střeleb, samozřejmě v rámci certifikované střelnice a přísných bezpečnostních opatření.

 

Q: Jaká je působnost vaší skupiny?

A: Teoreticky po celé republice, ale preferujeme akce v našich regionech, tady západní a střední Čechy, odkud se rekrutuje největší počet našich členů.

 

Q: Na jakých akcích je možné vás potkat?

A: Takových akcí je celá řada. Ať se jedná o akce vzdělávací / prezentační, například Slavnosti Svobody v Plzni nebo regionální či národní airsoftové akce. Na našem Facebooku, Instagramu a webu vždy oznamujeme nadcházející akci, takže pokud by se někdo chtěl na nás přijít podívat nebo se s námi akce zúčastnit, stačí nám napsat a my zašleme podrobnosti. 

Q: Je možné se zúčastnit akce s vámi, i když nejsem členem klubu?

A: Samozřejmě to možné je. Stačí se domluvit a vyzkoušet akci s námi. Pro dobré lidi jsou k nám dveře vždy otevřené a rádi poskytneme jakoukoliv podporu i úplně začínajícím zájemcům. Více informací najdete v sekci nábor.

 

Q: Kolik mi musí být, abych s vámi mohl vyjet na akci?

A: Vzhledem k tomu, že se jedná o akce se zbraní (Airsoftová zbraň je zbraň kategorie „D“), pak minimálně osmnáct let. U mladších zájemců záleží vždy na konzultaci se zákonným zástupcem; tehdy je možné, aby se do akcí s námi zapojili i mladší zájemci. Více informací najdete v sekci nábor.

 

Q: Na koho se mohu obrátit, pokud bych měl nějaké další dotazy?

A: Určitě nám můžete napsat na Náborový mail nebo se na nás obrátit zprávou na Facebooku.
back to top